Достапни линкови

logo-print

Апел за испраќање на претставници на ОН и ЕУ во Иран


Иранската нобеловка Ширин Ебади испрати апел до Обединетите Нации и Европската Унија за испраќање на специјални пратеници во Иран кои би придонеле за прекинување на насилствата во земјата по претседателските избори. Ебади го испрати апелот по средба со претседателот на Европскиот Парламент Ханс Герт Потеринг во Брисел.

XS
SM
MD
LG