Достапни линкови

logo-print

НАТО не може да ги спречи авганистанските бунтовници во странство


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер изјави дека трупите на НАТО не можат да ги спречат Авганистанските бунтовници кои решиле да ја напуштат земјата. Во интервју за француската новинска агенција АФП Схефер рече дека за сега не е познато дали нападите на милитанти во Централна Азија се поврзани со немирите во Пакистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG