Достапни линкови

logo-print

Седум лица со британски пасоши уапсени во Иран


Иранските власти уапсиле седуммина странци за кои се смета дека се поврзани со протестите на опозицијата во Техеран. Како што соопштија државните медиуми, упасените имале британски пасоши. Британските власти ги разгледуваат обвинувањата против приведените. Во меѓувреме, американската телевизија Си – Ен – Ен, повикувајки се на неименувани извори во Иран, соопшти дека иранската полиција стрелала во приврзаниците на опозицијата кои и денеска се собраа на протести во Техеран.
XS
SM
MD
LG