Достапни линкови

logo-print

Србија бара итна екстрадиција на Чеку во Србија


Државниот секретар на српското Министерство за правда Слободан Хомен изјави дека српските власти упатиле итно барање до Министерството за правда во Бугарија за екстрадиција на Агим Чеку во Србија. Државниот секретаер додаде дека поранешниот косовски премиер до сега четири пати бил апсен во странство, но ниту еднаш не бил предаден на српските власти. Српското правосудство го обвинува Чеку за геноцид. Екс премиерот на Косово беше упасен вчера на бугарско – македонската граница.

XS
SM
MD
LG