Достапни линкови

logo-print

Тројца германски војници загинаа во Авганистан


Тројца германски војници загинаа во Авганистан, откако биле нападнати во близина на северниот град Кундуз, соопшти министерството за одбрана во Берлин. Досега во Авганистан загинале 34 германски војници, а моментално во рамките на мисијата на НАТО во оваа земја Германија има околу 3 илјади и 720 војници.
XS
SM
MD
LG