Достапни линкови

logo-print

Русија не сака да ја потцени НАТО


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров изјави дека Русија, со предлог плановите за европска безбедност, не сака да ја потцени Северноатланската Aлијанса. Лавров додаде дека руските власти се заинтересирани за координација на своите предлози со НАТО. Инаку, минатата година САД и НАТО ги отфрлија предлозите на рускиот Претседател Димитриј Медведев за нова „безбедносна архитектура“ во Европа.
XS
SM
MD
LG