Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Ингушетија пренесен во болница во Москва


Претседателот на република Ингушетија е пренесен во болница во Москва по вчерашниот напад на бомбаш самоубиец. Јунус Бек Јевкуров беше тешко повреден во експлозија на бомба додека возел на работа. Рускиот Претседател Димитриј Медведев најави дека на нападот ќе се реагира „директно и остро“.
XS
SM
MD
LG