Достапни линкови

logo-print

Русија ги подржа резултатите од претседателските избори во Иран


Русија денеска изјави дека ги признава резултатите од претседателските избори во Иран, според кои победи досегашниот претседател Махмуд Ахмадинеџат. Според руското министерство за надворешни работи, сите несогласувања околу резултатите се внатрешна работа на Иран.
XS
SM
MD
LG