Достапни линкови

logo-print

Собранието на Советот на Европа разочарано од Бугарија


Парламентарното Собрание на Советот на Европа денеска изрази разочарување поради тоа што Бугарија до сега не испратила покана до организацијата за следење на претстојните избори за членови на бугарското Народно собрание. Во ваквата постапка Парламентарното Собрание на Советот на Европа гледа јасен случај на недостиг на соработка од страна на Софија, се наведува во соопштението на собранието.
XS
SM
MD
LG