Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Багдад


Пет лица се повредени а 17 се ранети во денешните бомбашки напади во Багдад. Овие инциденти се последните крвави напади во време на планираното повлекување на американските војници од ирачките градови на 30 јуни.

XS
SM
MD
LG