Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан загинаа тројца војници


Бомбаш самоубиец уби тројца авганистански војници денеска во напад врз конвој на југот на земјата. Според полицијата, војниците го пребарувала експлозив на мост во Кандахар кога во нив се втурнал автомобил кој експлодирал. Во нападот биле повредени и пет војници и и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG