Достапни линкови

logo-print

Владина помош за руските фармери


Рускиот Претседател Димитриј Медведев вети инвестиции во земјоделството, и покрај тоа што во земјата се чувствуваат негативните ефекти од светската економска криза. Во телевизиско интервју Медведев изјави дека ќе обезбеди владина помош за фармерите, со што се надева дека ќе се намали руската увозна зависност.
XS
SM
MD
LG