Достапни линкови

logo-print

Тринаесетмина загинале во вчерашните протести во Иран


Иранската државна телевизија соопшти дека тринаесетмина загинале во вчерашните протести на улиците во главниот град на земјата Техеран. Како што соопшти државниот медиум, неколкумина загинале при обид да запалат џамија. Иранската телевизија „Прес ТВ“ соопшти дека „бунтовници“ вчера запалиле бензиски станици и нападнале воен пункт. Државната телевизија вчера објави дека осуммина загинале во експлозија на бомба.
XS
SM
MD
LG