Достапни линкови

logo-print

Дваесетмина загинати во Ирак


Дваесетмина загинаа во експлозија на камион бомба во Ирак. Експлозијата се случила во близина на градот Киркук каде во изминатиов период има тензии меѓу курдската и арапската заедница.
XS
SM
MD
LG