Достапни линкови

logo-print

Иранскиот Совет за безбедност побара прекин на протестите


Иранскиот Совет за безбедност денеска го предупреди поразениот претседателски кандидат Мир Хосеин Мусави дека ќе биде одговорен за последиците доколку неговите приврзаници ги продолжат протестите. До предупредувањето дојде ден откако иранскиот врховен верски лидер Хамнеи оцени дека изборите биле фер и побара прекин на протестите.
XS
SM
MD
LG