Достапни линкови

logo-print

Офанзива на пакистанската војска против талибанските милитанти


Пакистанските власти соопштија дека во борбите во јужен Вазиристан биле убиени 50 талибански милитанти. Ова е прво официјално соопштение за бројот на жртвите откако пакистанската војска пред една недела ја започна офанзивата во тој регион што се граничи со Авганистан. Се верува дека таму се криел талибанскиот лидер Бејтулах Мехсуд.
XS
SM
MD
LG