Достапни линкови

logo-print

Принудно слетување на авионот на Шварценегер


Во Калифорнија, авионот во кој бил гуверенрот на таа американска држава Арнолд Шварценегер принудно слетал откако во пилотската кабина бил забележан чад. Во инцидентот немало повредени, а Шварценегер оценувајќи дека станува збор за мала авантура ги отфрли наводите за можна диверзија.
XS
SM
MD
LG