Достапни линкови

logo-print

Експлозија во Билбао


Властите во Шпанија соопштија дека автомобил експлодирал на паркинг во Билбао во Баскија. Според непотврдени извештаји во авомобилот имало едно човечко тело. Засега никој не ја превзеде одговорноста за инцидентот во регионот каде што е активна сепаратистичката група ЕТА.
XS
SM
MD
LG