Достапни линкови

logo-print

Баросо едногласно реизбран за претседател на Европската КомисијаЛидерите на Европската Унија му дадоа подршка на Жозе Мануел Баросо за втор петгодишен мандат како претседател на Европската Комисија. Баросо, на самитот на Унијата во Брисел, бил избран едногласно, но оваа одлука треба да помине и во Европскиот Парламент. Инаку, денеска лидерите на ЕУ го завршуваат самитот со разговори за тоа како да се убедат ирците да го прифатат Лисабонскиот договор.
XS
SM
MD
LG