Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Кина во посета на Хрватска


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска ја почнува дводневната посета на Хрватска. Со хрватските власти тој ќе разговара за засилување на економската соработка. Ху Џинтао доаѓа во Загреб, по посетите на Словачка и на Русија. Кина и Хрватска воспоставија дипломатски односи пред 17 години.
XS
SM
MD
LG