Достапни линкови

logo-print

Петмина убиени во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека американско беспилотно летало истрелало ракета во јужниот дел на земјата убивајки пет лица. Новинските агенции цитираат службеници од Владата на Пакистан кои велат дека цел на американскиот напад биле мети во селата Нандаран и Галамари на десет километри од градот Вана.
XS
SM
MD
LG