Достапни линкови

logo-print

Нафтата поскапе за еден долар


Поскапување на нафтата се забележува денеска на берзите во Азија. Неделава цената на сировата нафта падна од 73 на 70 американски долари за барел. Денеска барел нафта се продава за 71 американски долар.
XS
SM
MD
LG