Достапни линкови

logo-print

Протести во знак на жалост во Иран


Илјадници подржувачи на поразениот ирански претседателски кандидат Мир Хусеин Мусави денеска се собраа на улиците во Техеран во знак на жалост за загинатите во пост - претседателските насилства во земјата. Мусави ги повика подржувачите да се соберат во џамиите за да им оддадат почит на седуммина загинати во немирите кои избија по претседателските избори во Иран. Властите и денеска ги спречуваат странските медиуми детално да известуваат од местото на настанот.
XS
SM
MD
LG