Достапни линкови

logo-print

ОН нема доволно пари за внатрешно раселените во Пакистан


Службеник на Обединетите Нации изјави дека организацијата нема доволно сретства да им помогне на внатрешно раселените лица во Пакистан. Главниот координатор на ОН за Пакистан Мартин Могавања изјави дека меѓународната организација има доволно пари да им помогне на само мал дел од два милиони внатрешно раселени лица во земјата, кои според него, се голем товар за општините во кои пребегале.
XS
SM
MD
LG