Достапни линкови

logo-print

Дводневен самит на ЕУ во Брисел


Во Брисел денеска почнува дводневен самит на Европската унија на кој ќе биде направен уште еден обид за надминување на пречките што стојат на патот за поцврстото поврзување на Унијата, односно на Лисабонскиот договор. На состанокот се очекува да биде поддржана кандидатурата на Жозе Мануел Барозо и во наредните пет години да остане претседател на Европската комисија.
XS
SM
MD
LG