Достапни линкови

logo-print

Хрватска сака билатерален договор со Србија за границата на Дунав


Хрватска сака отвореното прашање со границата на Дунав да го реши со билатерален договор со Србија. Доколку тоа е неможно тогаш треба да се примени меѓународното право. Ова за новосадскиот весник ,,Дневник,, го изјави претседателот на Хрватска Стипе Месиќ во пресрет на самитот на шефовите на државите од Централна Европа што денеска почнува во Нови Сад. На овој самит учествува и македонскиот претседател Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG