Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон го скршила лактот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон го скршила левиот лакт кога паднала на патот кон Белата Куќа, соопшти шефот на нејзиниот кабинет Шерил Милс. Клинтон била пренесена во болница, и по првата интервенција била пуштена дома. Во наредните денови, како што е најавено, ќе и биде извршена операција на лактот.
XS
SM
MD
LG