Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски на Самит на ЕПП во Брисел


Претседателот на владата на РМ Никола Груевски денеска ќе престојува во Брисел. Груевски ќе присуствува на Самитот на Европската народна партија (ЕПП), која ги обединува демохристијанските, народните и конзервативните партии од Европа. Европската народна партија на последните избори за Европскиот парламент освои најголем број пратенички места.
XS
SM
MD
LG