Достапни линкови

logo-print

Двајца затвореници од Гвантанамо Беј во Шпанија ?


САД испратил барање до Шпанија привремено да прифати двајца затвореници од затворот Гвантанамо Беј во Куба. Шпанскиот министер за надворешни работи Мигуел Ангел Моратинос изјави дека неговата земја ќе одговори на барањето „по детално разгледување на ефектите од одлуката“.
XS
SM
MD
LG