Достапни линкови

logo-print

Можно повторување на гасната криза ?


Министерот за надворешни работи на Германија Франк Валтер Стајнмајер изјави дека е можно повторување на недоразбирањата меѓу Украина и Русија во врска со дистрибуцијата на природен гас во Европа. Стајнмајер, кој заедно со неговиот полски колега Радослав Сикорски беа во официјална посета на Украина, повика на вложување дополнителни напори за решавање на проблемот со дистрибуција на природен гас.
XS
SM
MD
LG