Достапни линкови

logo-print

Јеменските власти понудија награда за киднапираните странци


Властите од Јемен понудија награда од 275 милиони американски долари за информации во врска со киднапираните шестмина странци. Деветмина странски државјани минатата недела беа киднапирани во Јемен. Тројца заложници се пронајдени мртви.
XS
SM
MD
LG