Достапни линкови

logo-print

Сите делови од авионот на Ер Франс нема да бидат пронајдени


Сите делови од авионот на Ер Франс кој се сруши во Атлански Океан на први овој месец најверојатно нема да бидат пронајдени, соопштија упатените. „За сега е сигурно дека целиот авион нема да биде пронајден“ изјави Пол Луис Арсланиан, директр на бирото за аналитика и истражување. Причините поради кои авионот „Ербас А330“ на француската компанија се урна се уште се непознати. Во авионот имало 228 патници и членови на екипажот. Истрагата се фокусира на сензорите за контрола на воздушната брзина.
XS
SM
MD
LG