Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот претседател во посета на Брисел


Пакистанскиот претседател Али Зардари за време на денешната посета на Брисел се очекува да разговара лидерите на Европската Унија. Се очекува разговорите да бидат фокусирани врз трговската и економска соработка, како и за соработката во битката против тероризмот. Пакистанскиот претседател ќе го посети и седиштето на НАТО каде што ќе има обраќање пред Севрно-атланскиот совет.
XS
SM
MD
LG