Достапни линкови

logo-print

Амди Бајрам се скара со новинарите


Пратеникот од владеачката коалиција Амди Бајрам денеска во Собранието на Македонија вербално ги нападна новинарите поради тоа што тие не му земале изјава. Инцидентот се случи додека новинарите земааа изјава од пратеничката Флора Кадриу. Бајрам, револтиран бидејќи новинарите не му бараат изјава, почнал да ги навредува и да им се заканува. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски по инцидентот посочи дека парламентарниот дом се оградува и го осудува ваквото однесување на Бајрам.
XS
SM
MD
LG