Достапни линкови

logo-print

Во Иран ке се пребројуваат спорните гласови


Највисокото иранско законодавно тело, Заштитниот Совет, според иранските медиуми, бил подготвен да ги преброи спорните гласови од претседателските избори на 12 јуни. Соопштението доаѓа по три дневните масовни протести поради ре-изборот на Претседателот Махмуд Ахмадинеџат, кој според опозицијата е нерегуларен.
XS
SM
MD
LG