Достапни линкови

logo-print

Во посета на Македонија првиот човек на Парламентарното Собрание на СЕ


Претседателот на Парламентарното Собрание на Советот на Европа, Луис Мариа де Пуч денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија, во чии рамки ќе има средби со претседателот на Владата Никола Груевски и со претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. Претпладнето претседателот Луис Мариа де Пуч ќе има обраќање на 61-та седница на Собранието на Македонија.
XS
SM
MD
LG