Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ ќе понуди набљудување на изборите во Киргистан


Организацијата на Европската Унија ОБСЕ соопшти дека ќе понуди набљудување на изборите во Киргистан кои се одржуваат следниот месец. Понудата на организацијата следи по одлуката на киргистанската Влада да не го ограничува бројот на набљудувачи на изборите.
XS
SM
MD
LG