Достапни линкови

logo-print

Протести во Грузија


Грузиската полиција разби група граѓани кои протестираа пред полициска станица во Тбилиси. Според официјални извори, неколкумина се повредени. Тензиите во Грузија се зголемуваат во изминативе два месеци. Приврзаниците на опозицијата бараат актуелниот претседател Микхеил Сакашвили да си даде отставка, главно поради минатогодишната кратка војна со Русија.
XS
SM
MD
LG