Достапни линкови

logo-print

Министрите на ЕУ за визната либерализација на Западен Балкан


Шефовите на дипломатиите на Европската унија денеска во Луксембург ќе го разгледаат извештајот на Европската комисија за напредокот на секоја земја од Западен Балкан во исполнувањето на условите за визна либерализација. Агенциите јавуваат дека се уште не е извесно колку земји ќе се најдат на ,,белата шенген листа,, но, според некои извори, Македонија, Србија и Црна Гора исполниле најголем број услови за тоа.
XS
SM
MD
LG