Достапни линкови

logo-print

Пад на странските инвестиции вои Кина


Странските директни инвестиции во Кина и во минатиот месец забележаа опаѓање како последица од економската криза во светот, соопшти министерството за трговија во Пекинг. Директните вложувања изнесуваа 6,4 милијарди долари, или скоро 18 насто помалку од истиот месец лани. Кина веќе осум месеци бележи пад на странските инвестиции.
XS
SM
MD
LG