Достапни линкови

logo-print

Македонија се задолжи за изградба на социјални станови


Банката за развој при Советот на Европа и` одобри заем на Македонија во износ од 23 милиони евра за изградба на социјални станови, соопшти Министерството за финансии. Вкупна вредност на проектот се проценува на повеќе од 50 милиони евра а предвидено е изградба на вкупно 37 згради со 1.708 станови во 19 градови во земјата. Изградбата се очекува да заврши до 2012 година.
XS
SM
MD
LG