Достапни линкови

logo-print

Една година од стапувањето на сила на косовскиот Устав


Со свечена седница на Собранието на Косово, утре ќе биде одбележана првата годишнина од стапувањето на сила на косовскиот Устав. На седницата ќе присуствува и поранешниот посредник во преговорите за статусот на Косово, Марти Ахтисари. Во Приштина утре ќе се одржи и седница на Меѓународната управна група, која ја чинат претставници на земјите кои ја признаа независноста на Косово.
XS
SM
MD
LG