Достапни линкови

logo-print

Изралеките сили блокираа два канали за шверц на оружје


Безбедносните сили на Израел соопштија дека извеле операција за затворање на два канали за шверц на оружје од Египет во Газа. Рацијата следи по вчерашниот касамски ракетен напад на јужниот дел на Израел. Според официјални информации, во рацијата нема жртви.
XS
SM
MD
LG