Достапни линкови

logo-print

Почина уште едно дете од опожарената градинка во Мексико


Почина уште едно дете од опожарената градинка во Мексико, со што бројот на настрадани во минатонеделниот пожар се искачи на 45 лица, соопштија новинските агенции. Во петокот тројца социјални работници кои биле одговорни за надзор на институцијата, биле отпуштени од работа.
XS
SM
MD
LG