Достапни линкови

logo-print

САД забележа изборни нерегуларности во Иран


Белата Куќа соопшти дека во изборите во Иран имало нерегуларности. „Продолжуваме да ја надгледуваме ситуацијата и ги прегледуваме пријавите за изборни неправилности“ рече портпаролот на Белата Куќа Роберт Гибс. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, за време на официјална посета во Канада, изрази надеж дека претсаедателските избори во оваа земја „би ги рефлектирале желбите на иранскиот народ“.

XS
SM
MD
LG