Достапни линкови

logo-print

Двајца убиени во експлозија на бомба во Пакистан


Двајца се убиени во експлозија на бомба поставена покрај пат во Пакистан во северозападниот дел на земјата. Цел на бомбашкиот напад бил полициски автобус кој пренесувал затвореници, соопштија пакистанските власти, кои потврдија дека еден од загинатите бил полицаец. Во експлозијата има 18 повредени.
XS
SM
MD
LG