Достапни линкови

logo-print

Абкхазија ќе се дестабилизира без Обединетите Нации


Шефот на мониторинг мисијата на Обединетите Нации во Абкхазија изјави дека непродолжувањето на мандатот на мисијата ќе ја разниша стабилноста во овој грузиски регион. Јохан Вербек во изјава за медиумите посочи дека етничките грузијци кои живеат во Абкхазија ќе останат незаштитени ако на мисијата на ОН не и` се продолжи мандатот кој завршува на 15 овој месец.
XS
SM
MD
LG