Достапни линкови

logo-print

НАСА го одложи лансирањето на шатлот Ендевор


НАСА, поради технички проблеми, го откажа за денеска планираното лансирање на вселенскиот шатл Ендевор. Овај шатл, со седумчлен екипаж, треба да го пренесе последниот дел од јапонската вселенска лабораторија, како и храна за екипажот кој се наоѓа на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG