Достапни линкови

logo-print

Најавен состанок на Блискоисточната мировна четворка


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан ки Мун соопшти дека на наредниот состанок на таканаречената четворка за Блискиот Исток што во текот на овој месец ќе се одржи во Италија ќе учествува и тој. Генералниот секретар не откри повеќе детали за што конкретно ќе се разговара на средбата на четворката што ја сочинуваат Обединетите нации, Соединетите држави, Европската унија и Русија.
XS
SM
MD
LG