Достапни линкови

logo-print

Мичел ја продолжува турнејата на Блискиот Исток


Американскиот пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел престојува во Сирија како дел од напорите на администрацијата на Барак Обама за потурнување на мировниот процес. Вчера Мичел беше во Аман на разговори со јорданскиот крал Абдула.

XS
SM
MD
LG